Kuidas talverehve valida?

Ilma suuremate teadmisteta võib talverehvide valimine olla üsna keeruline, kuid me teeme olukorra kohe kergemaks.

Esmalt, mida tähendab näiteks 165/55 R15?

  • 165 on rehvi laius millimeetrites
  • 55 on profiil ehk kõrguse suhe laiusesse protsentides
  • R on rehvi konstruktsioon
  • 15 on velje läbimõõt tollides

Need tähised on märgitud kõikidele rehvidele ning selle järgi saad teada, mis mõõdus rehvid sinu autol praegu kasutusel on.

 

Millises mõõdus rehvid minu autole sobivad?

Sobivate rehvide mõõdud on autotooja poolt ette antud ning selline infokleeps on enamasti autodel kas juhiukse küljel või kütuseluugi siseküljel. Samuti on sildil määratud ka sobiv rehvirõhk vastavalt rehvide suurusele ning koormatusele.

Rehvika veebipoes on olemas ka numbrimärgi järgi otsing, mis võtab aluseks Maanteeameti info sobivate rehvide leidmiseks.

 

Millistes tingimustes autoga sõidad?

Järgmisena tuleks mõelda, milline on sinu sõiduki otstarve – kas liikled peamiselt linnas, maanteel või kruusateel. Igaühele neist variantidest sobib eri tüüpi rehv.

  1. Naastrehvidel on suurepärased haardeomadused igal teekattel, kuid mõeldud just jäisele või lumisele teele, sest kuluvad asfaldil sõites kiiremini. Need peaksid olema valikuvariandiks pigem inimestele, kes elavad maal ja peavad läbima raskesti läbitavaid teid. Naastudega rehvid tekitavad küll rohkem müra, kuid tagavad suurima turvalisuse.
  2.  Jäiga seguga lamellrehvid hiilgavad haardumisega kuival ning märjal teekattel ning on mõeldud inimestele, kes sõidavad peamiselt tihti puhastavatel asfalteeritud teedel. Need peavad üldjuhul kõige kauem vastu ja on suurematel kiirustel sõites teistest stabiilsemad.
  3. Pehme seguga lamellrehvid annavad sulle hea haardumise lumisel ning jäisel teekattel, kuid ei ole puhastatud linnateedel kõige mugavamad. Need peaksid olema valikuvariandiks inimesel, kes käivad tihti looduses või maal.

Kindlasti tuleb arvesse võtta ka hinnaklassi, sest uuema tehnoloogia ning kvaliteetsemate materjalide abil loodud rehvid tagavad suurema turvalisuse liikluses.

 

Kui sinu auto vajab uusi rehve, siis saame sind aidata! Rehvika veebipoest leiad endale igat tüüpi rehvi. Seega mine lumele vastu enesekindlalt – uute rehvidega!

Oled piisavalt
lugenud?

Mis toodet otsid