Kuidas rehve hoiustada?

Hooaeg on läbi ning nüüd tuleks need rehvid kuidagi vähemalt järgmise märtsini hoiustada. Lihtsate nippidega on üsna kerge maksimeerida ostetud rehvide eluiga, vältides pragude ning deformeerumise esinemist.

1 – Hoiusta rehve jahedas, kuivas ja pimedas.

Võib tekkida mõte – mida saab valgus küll neile teha? Nende musta värvuse tõttu imevad nad päikeselt saadud kuumuse endasse ning pinnatemperatuur võib seeläbi ületada ka 45C. Kuumus ning UV-kiirgus viivad kaitsvad õlid rehvidest välja ning tekib murenemine.

Ideaalne oleks stabiilne jahe temperatuur, mis tähendab, et võimalusel tuleks eelistada garaaži või keldrit pööningule. Niiskest vannitoast või kuumast köögist ei tohiks isegi mõelda.

2 – Puhasta rehvid

Autotee ei ole just TOP 3 puhaste kohtade nimekirjas ning kogu sealne mustus jääb rehvidele külge. Isegi piduritolm, muda või sool võivad rehvi eluiga märkimisväärselt mõjutada pikki kuid seistes. Osa kogutud mustusest hakkab rehve söövitama ning seetõttu oleks mõistlik võtta hari, seep ja vesi käeulatusse, enne kui need hooajaks ära pakid. Soovitame pesta nii seest kui ka väljast ning vältida tugevalt keemilisi puhastusvahendeid.

3 – Rehvikotid

Peale pesemist ning kuivatamist tuleks need panna eraldi suurtesse plastikust kottidesse. Ideaalis spetsiaalsetesse rehvikottidesse, kuid suuremad prügikotid täidavad ka soovitud eesmärgi. Vältimaks hallituse teket, kontrolli kindlasti, et kotti ei jää niiskust. Suru kõik õhk välja ning teibi kotisuu kinni. Tekitades võimalikult suure vaakumi, vähendad rehvile tähtsate õlide aurustumist selle pinnalt.

4 – Ladustamine

Siinkohal oleneb, kas rehvid on velgedel või mitte.

  • Velgedel rehvid – püstakuks laotuna või riputatuna
  • Velgedeta rehvid – püstiselt laotuna

Suurimaks murekohaks on tavaliselt raskusjaotus. Ilma velgedeta rehve ei tohiks laduda püstakuks, sest kõige alumine rehv on suurema raskuse all ning võib deformeeruda. Riputamisel on sama oht. Velgedel rehvidel on aga kontaktiosa maaga suurema surve all ning see võib juba mõne kuuga mõjutada rehvi kuju.

Mõlemal puhul tuleks kindlaks teha, et need ei oleks näiteks otse külmal garaažipõrandal ja asetada rehvid näiteks kuiva puidu peale – lauad, klotsid või riiulid sobivad ideaalselt. Puit on suurepärane isolatsiooni tarbeks, sest nii ei puutu rehvid kokku maapinnast tuleva niiskuse ning külmaga.

Samuti võiks püstakus olevate rehvide järjekorda muuta kord kuus ning püstiselt ladustatud rehve pöörata.

Kokkuvõtteks

Lihtsat nipid, mida kasutades saad kindel olla, et ei tule järgmine hooaeg rehve vahetades silmitsi ebameeldivate üllatustega.

Oled piisavalt
lugenud?

Mis toodet otsid